Rahvakultuuri- ja huviringid
Laulutundide peaeesmärgiks on ilus laul, kuid väga oluline on ka lapse tundemaailma kasvatamine läbi muusikalise-loova tegevuse, olgu see siis lauluõpetus, kus jälgitakse õiget hingamist, intoneerimist, puhast diktsiooni või mõni muu loovtegevus – näiteks joonistamine, voolimine, lavaline liikumine.
Tunnid sisaldavad veel ka rütmikat ja orkestrimängu. Tundide juhendamine toimub väikestes rühmades.
Laulutunni kuutasu sisaldab ka kõiki õppematerjale – joonistupaberit, pastelle, savi jpm. Soovi korral õpib iga laps ka oma soololaulu, kuid kindlalt põhineb see vabatahtlikkusprintsiibil.
Kuna laste eneseväljenduse vajadus on suur, on meie stuudios tavaks saanud stuudiokontserdid, mis toimuvad kahe-kolme kuu tagant, et anda lastele esinemiskogemusi kui ka ülevaadet nii lastevanematele kui sõpradele tehtud tööst. Meie lapsed on edukalt esinenud ka laulu- kui joonistusvõistlustel ja väga erinevatel kontserditel. Kuid see pole kõige olulisem – kõige tähtsam on, et rõõm laulmisest hetkekski ei kaoks. Olgu see siis laulutunnis, kontserdil või kus iganes tahes.
JUHENDAJA: Kaie Külasepp
MUUSIKA – JA LAULURING
3-4 aastased Teisipäev kell 17.30-18.15
5-8 aastased Teisipäev kell 18.15-19.15
Info ja registreerimine tel. 56 455 477 või belcanto[@]hot.ee
Kaie Külasepp
Viis Tooni laulustuudio pakub poplaulu-suunaga õpet lastele, noortele ja täiskasvanutele.
Laulustuudio asutaja ja õpetaja on Kadri Leping.
Täpsem info laulustuudio tegevuse kohta kodulehel www.viistooni.ee
Küsimuste korral kirjutada info[@]viistooni.ee
E 14.30 – 18.30
T 16.00 – 18.45
Kammerkoor Toonika on noorte ja hingelt noorte lauljate koor, mille asutas 2023. a oktoobris dirigent Kadri Leping.
PROOVID:
Teisipäev kell 19.00 – 21.00
Uute lauljate vastuvõtt 27. augustil kell 18.00 ja 3. septembril kell 18.45 (või kokkuleppel)
Ettelaulmiseks vajalik täita ANKEET
Kontakt: Kadri Leping
520 3844
kammerkoortoonika@gmail.com
JUHENDAJA: Aire Toms
Info: 56460420
PROOVID:
Esmaspäev kell 19.30 – 21.30 (Keila Kooli saalis)
Pühapäev kell 16.00 – 19.00 (Keila Kultuurikeskuses üks kord kuus, kokkuleppel)
Pillerkaare puhul oli algselt tegemist koolinoorte rühmaga ning rühma juhendajaks ja ristiemaks oli Vilve Nilk. Aastast 2008 juhendab rühma Aire Toms. Pillerkaarel on tantsulist järjepidevust juba üle 30 aasta.
Nimi Pillerkaar iseloomustab rühma ja tantsijaid hästi. Tegemist on rõõmsameelsete ja seiklushimuliste noorte inimestega, keda ühendab soov tantsida. Tantsijatest on saanud vahva sõpruskond, mida tõendab seegi, et endised tantsijad rühma tagasi tulevad. Tore mõte on seegi, et väikestest tantsijatest on saanud suured – vabariiklikel tantsupidudel on tantsitud nii lasterühmade koosseisus kui ka osaletud gümnaasiumirühmana ning nüüd juba elujõulise täiskasvanute rühmana.
Pillerkaar on osa võtnud kõikidest vabariiklikest ja maakondlikest tantsupidudest ning aidanud kaasa 2017.aasta Harjumaa Põlvkondade peo korraldamisel. 2016. aasta Uute tantsude konkursil sai segarühm Pillerkaar eripreemia tantsu eest „Sadama tuled”. Oma jäljed oleme jätnud ka Talviste tantsupidude lumele. Meie mehed on osalenud II Meeste tantsupeol „Elementaalne“. Samuti on Pillerkaar üles astunud oma kodulinna sünnipäevadel ning esinenud vastuvõttudel Keila linna külalistele.
Tantsurepertuaar on meil kirju: põhiliselt tantsime erinevate Eesti tantsuautorite tantse, sekka ka folkloorseid tantse. Peaasi, et oleks huvitav!
Tantsijad on ka väga reisihimulised ning tantsureisid on viinud meid erinevatele rahvusvahelistele festivalidele Itaaliasse, Bulgaariasse, Poola, Makedooniasse, Montenegrosse ja Kreekasse.
DIRIGENDID: peadirigent – Valdo Rüütelmaa
dirigent – Triin Viljus
PROOVID: Neljapäev kell 19.00 – 21.00
Esimesed andmed Keilas tegutsevast puhkpilliorkestrist pärinevad aastast 1897. Praegu tegutseb orkester taas alates 2000. aastast. Orkestri dirigendid on Valdo Rüütelmaa ja Triin Viljus. Orkestri vanem Tiit Tarve ja orkestri sekretär Andres-Indrek Paukson.
Orkester on esinenud Keila linna isetegevuslaste üritustel, advendiaja tähistamisel, Eesti Vabariigi aastapäeva aktustel, Harjumaa Laulu- ja Tantsupidudel ja üleriiklikel laulupidudel. Esinetud on Tallinna Vanalinnapäevadel, Saaremaal, Hiiumaal, Tartus, Muhus, Tapal, Kehras, Lihulas, Padisel ning mitmetes teistes paikades.
Saavutustest võib nimetada Keila Linnaorkestri osalemist vabariiklikel konkurssidel:
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2008 B grupis II koht, II kategooria ja hõbediplom
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2013 A grupis I koht, I kategooria ja kulddiplom
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2018 C grupis II koht, I kategooria ja kulddiplom
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2018 Estonia Kontserdisaalis C grupis II koht
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2020 Estonia Kontserdisaalis C grupis II koht
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2022 Estonia Kontserdisaalis C grupis I koh
Keila Linnaorkestri nimekirjas on praegu 30 mängijat. Lisaks Keila Linnaorkestrile tegutseb Kultuurikeskuses Keila Noorte Brass, millest on oodata järelkasvu linnaorkestrile.
Valdo Rüütelmaa tel. 50 64 898
DIRIGENDID: Anu Matteus ja Arvo Pihlamets
PROOVID:
Esmaspäev kell 19.00 – 21.00
1876. aastal moodustati Keila Kihelkonnas Jakob Maabergi eestvõtmisel segakoor, kelle järglaseks on tänane Segakoor Keila, olles nõnda üks vanemaid Eestis pidevalt tegutsenud segakoore. Praegusel hetkel laulab kooris dirigentide Anu Matteuse ja Arvo Pihlametsa juhendamisel 28 lauljat. Koori repertuaar on mitmekesine, ulatudes klassikalisest koorimuusikast tänapäeva kergemuusikani. Repertuaari mitmekesistamiseks on tehtud koostööd paljude teiste Keila linna kollektiividega nagu puhkpilli- ja rahvapilliorkester, rahvatantsijad ja Keila muusikakooli instrumentaalsolistid. Mitmel aastal on koor osalenud Harjumaa kammerkooridest moodustatud oratooriumikooris, millega on ette kantud kaks suurteost. Osaletud on koorifestivalidel nii Eestis kui ka välismaal ning kõikidel üldlaulupidudel alates 1896. aastast. Lisaks esinemistele kodulinnas Keilas ja Eestimaal on esinetud ka Gruusias, Saksamaal, Taanis, Lätis, Leedus, Austrias, Soomes, Peterburis, Rootsis ning 2018. aasta suvel tähistas koor Eesti vabariigi 100. sünnipäeva Norras Trondheimis koos sealsete eestlastega.
Kontakt: Anu Matteus tel. 5049008 anu.matteus[@]mail.ee
JUHENDAJA: Riina Tammistu
Info: 5120113
PROOVID: Kolmapäev kell 20.00 – 22.00
Keila Kultuurikeskuse naisrühma asutajaks oli 1977. a. sügisel Keila kooli õpetaja Koidula Kohver. Aastast 2000 kannab rühm ka Koidula nime. Tema käe all tegutsesime 2001. aastani. Alates 2001. a. kuni 2019.a. sügiseni juhendas meid tuntud tantsuõpetaja Ilma Adamson, kes andis juhendamise üle oma õpilasele Riina Tammistule.
Rühmale on omistatud naisrühmade seas kõrgem kategooria.
Tantsime nii meie oma rahvatantse, autoritantse kui ka teiste rahvaste tantse.
Oleme osalenud kõigil üldtantsupidudel, rajooni- ning maakonnapidudel, Naiste Tantsupidudel Jõgeval 2011 ning 2016 ja 2000. aastal Soome-Eesti Tantsupeol Helsingis. Lisaks oleme esinenud Keila Päevadel, kultuurikeskuse üritustel ning Keila sõpruslinnades Huittises Soomes ja Barsbüttelis Saksamaal. Lisaks on tantsureisid viinud meid ka Taani, Norrasse, Hollandisse, Rootsi, Leetu ja Ungarisse. Võtsime osa teatetantsu tantsimisest 2011.aastal ning Harjumaa Muinastulede ÖÖ TeateTantsust 2021.aastal.
Kuna suur osa rühma liikmeid on tantsinud koos üsna pikka aega, siis on sellest kujunenud ka omamoodi klubi. Tähistame ühiselt sünnipäevi, traditsiooniks on saanud kevadised talgud ja hooaja lõpetamine piknikuga Keila Jõepargis.
Tants ühendab ja teeb meele rõõmsaks!
JUHENDAJA: Riina Tammistu
Info: 512 0113
PROOVID: Kolmapäeviti 18.00 – 20.00
1993. aastal lõi Andres- Aare Tooming noorte tantsukollektiivi „Spekter” lapsevanematest naisrühma. Alates 1996. aastast tegutseme Keila Kultuurikeskuse juures ja kanname nime naisrühm „Keikal”. Alates aastast 2002 kuni 2019. aasta sügiseni juhendas meid Eesti üks teenekamaid rahvatantsuõpetajaid Ilma Adamson, kes andis selle töö üle oma õpilasele Riina Tammistule.
Armastame tugevat treeningut – see aitab meil tantsuliselt edasi areneda. Nii on meie repertuaaris lisaks Eesti rahva- ja autoritantsudele ka teiste rahvaste tantse.
1994.aastast alates oleme osa võtnud kõikidest üldtantsupidudest ja Harju maakonna tantsupidudest. Samuti osalesime 2011. ja 2016. aastal mõlemal seni toimunud Eesti Naiste Tantsupeol Jõgeval. Võtsime osa teatetantsu tantsimisest 2011.aastal ning Harjumaa Muinastulede ÖÖ TeateTantsust 2021.aastal.
Oleme aidanud oma esinemistega sisustada Keila linna päevade kontserte ja esinenud vastuvõttudel meie linna külalistele, kuid oleme ka reisinud ning osalenud tantsufestivalidel Lätis, Leedus, Itaalias, Hispaanias, Venemaal ja Ungaris. Oleme osa võtnud naisrühmade ja Maie Orava tantsude võistu tantsimisest ja saavutanud seal auhinnatud kohti.
Tants hoiab meid noorena!
JUHENDAJA: Reet Leemets
Info 53 437 585
PROOVID: Esmaspäev 12.00 – 13.00
Loodi 1996.a. veebruaris, rühmas hakkasid tantsima tantsuveteranid- endised Keila rühmade tantsijad.
Tantsurühm on osa võtnud kõigist Harjumaa memme- taadi tantsupäevadest, esinenud Keila linna päevadel ja erinevatel tähtpäeva üritustel Kultuurikeskuses, Keila Sotsiaalkeskuses ja mujal.
Viimastel aastatel oleme osalenud ka erinevatel maakondade memme- taadi tantsupidudel.
JUHENDAJA: Jaan Vaidla
Info: 6045 045
PROOVID: Esmaspäev kell 14.00 – 16.00
Naisansambel alustas tööd 1981.aasta aprillis August Heinla juhendamisel, klaverisaatjaks Tiia Peenmaa.
Praegu kuulub ansamblisse 10 lauljat, juhendajaks on Jaan Vaidla.
Esimene rahvamuusika orkester Keilas asutati 1947.aastal. Asutajaks oli August Heinla, kes ise mängis veel estraadi- ja jazzorkestrites, juhendas akordionistide ansamblit. Sellest orkestrist kasvas välja Harju
KEKi rahvamuusikaorkester Milvi Korseni juhatusel. 1976 aasta detsembrist on see kollektiiv järjepidevalt tegutsenud Harju KEKi tiiva all ja pakkunud musitseerimisrõõmu paljudele harrastusmängijatele ja selle muusikastiili austajatele. Nüüd on aga ring täis saanud ja rahvamuusikud on jälle Kultuurikeskuse katuse all, seal, kus kõik kunagi alguse sai.
Ootame oma ridadesse uusi pillimängu- ja rahvamuusikahuvilisi. Hea, kui sul on oma instrument mängimiseks kaasa võtta. Nooditundmine pole esmatähtis, lugusid on võimalik ka kuulmise järgi õppida! Kindlasti tasub oma pillimängu oskused proovile panna, sest meiega koos mängides on neid võimalik arendada!
Meie proovid toimuvad kolmapäeva õhtuti algusega 19.00 Kultuurikeskuse Muusikatoas.
Lähema info saamiseks võid kirjutada pillekarras@gmail.com