Rahvakultuuri- ja huviringid

Laulutundide peaeesmärgiks on ilus laul, kuid väga oluline on ka lapse tundemaailma kasvatamine läbi muusikalise-loova tegevuse, olgu see siis lauluõpetus, kus jälgitakse õiget hingamist, intoneerimist, puhast diktsiooni või mõni muu loovtegevus – näiteks joonistamine, voolimine, lavaline liikumine.
Tunnid sisaldavad veel ka rütmikat ja orkestrimängu. Tundide juhendamine toimub väikestes rühmades.

Laulutunni kuutasu sisaldab ka kõiki õppematerjale – joonistupaberit, pastelle, savi jpm. Soovi korral õpib iga laps ka oma soololaulu, kuid kindlalt põhineb see vabatahtlikkusprintsiibil.
Kuna laste eneseväljenduse vajadus on suur, on meie stuudios tavaks saanud stuudiokontserdid, mis toimuvad kahe-kolme kuu tagant, et anda lastele esinemiskogemusi kui ka ülevaadet nii lastevanematele kui sõpradele tehtud tööst. Meie lapsed on edukalt esinenud ka laulu- kui joonistusvõistlustel ja väga erinevatel kontserditel. Kuid see pole kõige olulisem – kõige tähtsam on, et rõõm laulmisest hetkekski ei kaoks. Olgu see siis laulutunnis, kontserdil või kus iganes tahes.

JUHENDAJA:   Kaie Külasepp                          

MUUSIKA – JA LAULURING               

3-4 aastased     Teisipäev     kell 17.30-18.15
5-8 aastased     Teisipäev     kell 18.15-19.00

Info ja registreerimine tel. 56 455 477 või belcanto[@]hot.ee

Kaie Külasepp

Viis Tooni laulustuudio pakub poplaulu-suunaga õpet lastele, noortele ja täiskasvanutele.
Laulustuudio asutaja ja õpetaja on Kadri Leping.
Täpsem info laulustuudio tegevuse kohta kodulehel www.viistooni.ee
Küsimuste korral kirjutada info[@]viistooni.ee

JUHENDAJA:                          Aire Toms

PROOVID: 
Neljapäev    kell 19.30 – 21.30  (Keila Kooli saalis) 
Pühapäev    kell 16.00 – 19.00  (üle kahe nädala Keila Kultuurikeskuses) 

Segarühm Pillerkaar tegutseb Keilas juba ligi 20 aastat. Algselt oli tegemist koolinoorte rühmaga ning rühma juhendajaks ja ristiemaks oli Vilve Nilk. Aastast 2008 juhendab rühma Aire Toms.

Nimi Pillerkaar iseloomustab rühma ja tantsijaid hästi. Tegemist on rõõmsameelsete ja seiklushimuliste noortega, keda ühendab soov tantsida. Tantsijatest on saanud vahva sõpruskond, mida tõendab seegi, et endised tantsijad rühma tagasi tulevad. Tantsurepertuaar on kirju: tantsitakse nii folkloorseid tantse kui ka erinevate Eesti tantsuautorite tantse. Pillerkaar on osa võtnud kõikidest maakondlikest ja vabariiklikest tantsupidudest, millest viimasel, 2014. aasta peol tuli üles astuda juba noore B-rühmana. 2016. aasta Uute tantsude konkursil sai segarühm Pillerkaar eripreemia tantsu eest „Sadama tuled”. Tantsijad on ka piisavalt reisihimulised ning tantsimas on käidud erinevatel rahvusvahelistel festivalidel Itaalias, Bulgaarias, Poolas, Makedoonias ja Montenegros.  

Info: Aire Toms 56460420

DIRIGENDID:   peadirigent – Valdo Rüütelmaa
                         dirigent – Triin Viljus

PROOVID:       Neljapäev    kell 19.00 – 20.30

Esimesed andmed Keilas tegutsevast puhkpilliorkestrist pärinevad aastast 1897. Praegu tegutseb orkester taas alates 2000. aastast. Orkestri dirigendid on Valdo Rüütelmaa ja Triin Viljus. Orkestri vanem Tiit Tarve ja orkestri sekretär Andres-Indrek Paukson.

Orkester on esinenud Keila linna isetegevuslaste üritustel, advendiaja tähistamisel, Eesti Vabariigi aastapäeva aktustel, Harjumaa Laulu- ja Tantsupidudel ja üleriiklikel laulupidudel. Esinetud on Tallinna Vanalinnapäevadel, Saaremaal, Hiiumaal, Tartus, Muhus, Tapal, Kehras, Lihulas, Padisel ning mitmetes teistes paikades.

Saavutustest võib nimetada Keila Linnaorkestri osalemist vabariiklikel konkurssidel:
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2008 B grupis II koht, II kategooria ja hõbediplom
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2013 A grupis I koht, I kategooria ja kulddiplom
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2018 C grupis II koht, I kategooria ja kulddiplom

Keila Linnaorkestri nimekirjas on praegu 30 mängijat. Lisaks Keila Linnaorkestrile tegutseb Kultuurikeskuses Keila Noorte Brass, millest on oodata järelkasvu linnaorkestrile. www.keilalinnaorkester.ee

Valdo Rüütelmaa tel. 50 64 898

DIRIGENDID: Anu Matteus ja Arvo Pihlamets

PROOVID:
Esmaspäev   kell 19.00 – 21.00
Kolmapäev    kell 19.00 – 21.00

1876. aastal moodustati Keila Kihelkonnas Jakob Maabergi eestvõtmisel segakoor, kelle järglaseks on tänane Segakoor Keila, olles nõnda üks vanemaid Eestis pidevalt tegutsenud segakoore. Praegusel hetkel laulab kooris dirigentide Anu Matteuse ja Arvo Pihlametsa juhendamisel 28 lauljat. Koori repertuaar on mitmekesine, ulatudes klassikalisest koorimuusikast tänapäeva kergemuusikani. Repertuaari mitmekesistamiseks on tehtud koostööd paljude teiste Keila linna kollektiividega nagu puhkpilli- ja rahvapilliorkester, rahvatantsijad ja Keila muusikakooli instrumentaalsolistid. Mitmel aastal on koor osalenud Harjumaa kammerkooridest moodustatud oratooriumikooris, millega on ette kantud kaks suurteost. Osaletud on koorifestivalidel nii Eestis kui ka välismaal ning kõikidel üldlaulupidudel alates 1896. aastast. Lisaks esinemistele kodulinnas Keilas ja Eestimaal on esinetud ka Gruusias, Saksamaal, Taanis, Lätis, Leedus, Austrias, Soomes, Peterburis, Rootsis ning 2018. aasta suvel tähistas koor Eesti vabariigi 100. sünnipäeva Norras Trondheimis koos sealsete eestlastega.

Kontakt: Anu Matteus tel. 5049008   anu.matteus[@]mail.ee

Segakoor Keila FB-konto

DIRIGENT: Ilona Laido

ABIDIRIGENT: Triin Õunamaa

PROOVID: Esmaspäev kell 19.00 – 21.00

Keila segakoor LA JA DO (varasem nimekuju oli „la&Do”) asutati 30. augustil 2012 paljude noorte toredate lauljate tungival soovil ja palvel. Tänaseks on meiega liitunud lauljaid nii Keilast kui lähiümbrusest, kooris on alati ruumi ka uutele tulijatele.

Koori repertuaari kuuluvad lood kergemast koorimuusikast kooriklassikani.

Kontakt:  Ilona Laido +372 51 39 888
Koorivanem: Hendrik +372 527 3366

E-post: lajado.keila[@]gmail.com

Meie FB fännileht:

JUHENDAJA: Tiina Peenmaa
Info: 6045 045

PROOVID: Esmaspäev kell 12.30 – 14.30

Ansambel loodi 1984.a. Harju KEK-i veteranide algatusel. Juhendajaks on algusest peale olnud Tiia Peenmaa. Esinetakse nii Keilas kui veidi kaugemal, vahele pole jäänud ükski memme-taadi lustipidu.

JUHENDAJA: Riina Tammistu 
Info: 5120113

PROOVID: Kolmapäev  kell 20.00 – 22.00 

Keila Kultuurikeskuse naisrühma asutajaks oli 1977. a. sügisel Keila kooli õpetaja Koidula Kohver. Aastast 2000 kannab rühm ka Koidula nime. Tema käe all tegutsesime 2001. aastani. Alates 2001. a. kuni 2019.a. sügiseni juhendas meid tuntud tantsuõpetaja Ilma Adamson, kes andis juhendamise üle oma õpilasele Riina Tammistule. 

Rühmale on omistatud kõrgem kategooria naisrühmade osas.

Tantsime nii meie oma rahvatantse, autoritantse kui ka teiste rahvaste tantse. 

Oleme osalenud kõigil üldtantsupidudel, rajooni- ning maakonnapidudel, Naiste Tantsupidudel Jõgeval 2011 ning 2016 ja 2000. aastal Soome-Eesti Tantsupeol Helsingis. Lisaks oleme esinenud Keila Päevadel, kultuurikeskuse üritustel ning Keila sõpruslinnades Huittises Soomes ja Barsbüttelis Saksamaal. Võtsime osa ka teatetantsu tantsimisest 2011.aastal.Lisaks on tantsureisid meid viinud ka Taani, Norrasse, Hollandisse, Rootsi, Leetu ja Ungarisse. 

Kuna suur osa rühma liikmeid on tantsinud koos üsna pikka aega, siis on sellest kujunenud ka omamoodi klubi. Tähistame ühiselt sünnipäevi, traditsiooniks on saanud kevadised talgud ja hooaja lõpetamine piknikuga Keila Jõepargis. 

Tants ühendab ja teeb meele rõõmsaks! 

JUHENDAJA: Riina Tammistu
Info: 512 0113

PROOVID: Kolmapäeviti   18.00 – 20.00

Rühm loodi 1993. aastal Andres- Aare Toominga poolt noorte tantsukollektiivi „Spekter” lapsevanematest. Juba 1994.aastast alates oleme osa võtnud kõikidest üldtantsupidudest ja Harju maakonna tantsupidudest. Samuti oleme osalenud 2011. ja 2016. aastal mõlemal seni toimunud Eesti Naiste Tantsupeol Jõgeval. Alates 1996. aastast tegutseme Keila Kultuurikeskuse juures ja kanname nime naisrühm „Keikal”.

Alates aastast 2002 kuni 2019. aasta sügiseni juhendas meid Eesti üks teenekamaid rahvatantsuõpetajaid Ilma Adamson, kes andis oma töö üle oma õpilasele Riina Tammistule.  Armastame tugevat treeningut – see aitab meil tantsuliselt edasi areneda. Nii on meie repertuaaris lisaks Eesti rahva- ja autoritantsudele ka teiste rahvaste tantse.

Oma esinemistega oleme aidanud sisustada Keila linna päevade kontserte ja esinenud vastuvõttudel meie linna külalistele, kuid oleme ka reisinud ning osalenud tantsufestivalidel Lätis, Leedus, Itaalias, Hispaanias, Venemaal ja Ungaris. Oleme osa võtnud naisrühmade ja Maie Orava tantsude võistu tantsimisest ja saavutanud seal auhinnatud kohti.

Tants hoiab meid noorena!

JUHENDAJA: Astrid Väizene  
Info: avaizene@gmail.com 

TREENINGUD: Teisipäev  kell 19.00-21.00 
Ootame meiega liituma tantsukogemusega tantsijaid!

Segarahvatantsurühm moodustati 1979. aastal Harju KEK-is. Rühm on mitmekordne EKE taidlusülevaatuste laureaat. On osa võtnud kõikidest vabariiklikest ja maakondlikest tantsupidudest, esinenud kõigil Keila suurüritustel. Rühm on kolmel korral osa võtnud suurimast üleeuroopalisest folkloorifestivalist Europeade – 1995.a. Valencias, 1996.a. Torinos ja 2016.a. Namuris. Oma tantsuoskust on näidatud rahvusvahelistel tantsufestivalidel Belgias, Saksamaal, Rootsis ja Montenegros. Koostöös Keila sõpruslinnade seltsiga on käidud Inglismaal ja Saksamaal. 

Aastatel 2002-2014 oli rühma juhendajaks Ilma Adamson.
Aastatel 2014-2019 oli rühma juhendaja Aire Toms.
Alates aastast 2020 oli rühma juhendaja Aveli Vellerind.
Alates septembrist 2021 on rühma juhendaja Astrid Väizene.

JUHENDAJA: Reet Leemets
Info 6045 045 

PROOVID: Kolmapäev   kell 16.00 – 17.30  

Loodi 1996.a. veebruaris, rühmas hakkasid tantsima tantsuveteranid- endised Keila rühmade tantsijad.

Tantsurühm on osa võtnud kõigist Harjumaa memme- taadi tantsupäevadest, esinenud Keila linna päevadel ja erinevatel tähtpäeva üritustel Kultuurikeskuses, Keila Sotsiaalkeskuses ja mujal.

Viimastel aastatel oleme osalenud ka erinevatel maakondade memme- taadi tantsupidudel. 

JUHENDAJA: Jaan Vaidla
Info: 6045 045

PRPPVID: Esmaspäev kell 15.30 – 17.00

Naisansambel alustas tööd 1981.aasta aprillis August Heinla juhendamisel, klaverisaatjaks Tiia Peenmaa.

Praegu kuulub ansamblisse 10 lauljat, juhendajaks on Jaan Vaidla. 

JUHENDAJA: Anu Likk 
Info: 533 25 356
Meie FB leht:

JUHENDAJAGA TREENINGUD: kolmapäev kell 18.00 – 20.00
ISESEISVAD TREENINGUD: teisipäev kell 18.00 – 20.00 

FLAMENCOTANTSUGRUPP   CAMINO

alustas oma tegevust 1998.a. novembris, juhendajaks oli siis Indrek Arula.
Aastakümnete jooksul on trupil olnud mitmeid erinevaid juhendajaid.

2016. aasta sügisest alates võttis Camino tantsijate treenimise üle Anu Likk, kes tegeleb flamencotantsuga juba paarkümmend aastat ning kellel on üle 10 aasta oma flamenco- ja mustlastantsutrupp ka Kuusalu vallas. Aja jooksul on Camino esinenud paljudel üritustel Keila Kultuurikeskuses, Keila linna päevadel, paljudel erinevatel era- ja avalikel üritustel. 2016. aasta sügisel osaleti ka suurel flamencotantsijate kontserdil “Eesti flamenco 25”. Osa on võetud erinevatest flamencotantsu meistriklassidest ning -laagritest.

JUHENDAJA: Aili Reha 
Info:  Aili Reha 55 621 653; ailireha[@]gmail.com

TUNNID:
Esmaspäev   kell 18.00 – 20.00
Neljapäev      kell 18.00 – 20.00 

KÕHUTANTS

  • see meelelahutuslik tantsustiil sobib igas vanuses ja kehakaalus naistele

  • idamaised rütmid ja muusika toimivad pingeid vabastavalt ning teraapiliselt nii keha kui ka vaimu mõjutavalt

  • kõhutantsu tehnika omandamine aitab oma keha paremini tundma õppida ning on väljenduslikkust arendav

  • parandab koordinatsiooni ning arendab keha paljusid erinevaid piirkondi

  • baastehnikale lisanduvad erinevad sammukombinatsioonid ning edasi tegeletaksegi juba koreograafiate õppimisega

  • kõhutantsule omasele improvisatsioonilisusele ning soolo esitusele eelistatakse meelsamini tantsida grupis ning eelnevalt õpitud koreograafiaid

  • tõeline tantsuoskus tuleb harjutades – ole kannatlik

TANTSUTUNDI TULLES PANE SELGA-JALGA:

– retuusid või aeroobika/jazztantsu-püksid

– liibuvam T-särk või top

– puusade ümber rätik või sall

– nahktallaga sussid

Tule sinagi kõhutantsu trenni – leiad uue harrastuse ja uued sõbrad!

KÕHUTANTSUTRUPP ASMARAH

See ühtehoidev ning tegus tantsutrupp on koos käinud alates 2004. aasta sügisest ning peamiselt on tegutsetud Tallinnas, Keilas ja Sakus.

Neid rõõmsameelseid tantsuhuvilisi naisi ühendab ühine harrastus, treeningud ja esinemised ning aeg-ajalt võetakse ette midagi muudki huvitavat.

 

Esinemisi on tantsutrupil aastate jooksul olnud parasjagu ning edukalt on osaletud ka erinevatel konkurssidel – saavutatud on mitmeid esikohti.

2007 – kõhutantsukonkurss Kõhutantsutähed, gruppide arvestus – II koht

2008 – kõhutantsukonkurss Kõhutantsutähed, gruppide arvestus – III koht

2010 – ERRS-i korraldatud omanäolise kaerajaani konkurss, koreograafia – II koht

2013 – idamaise tantsu konkurss Saare Johara, gruppide arvestus – I koht

2013 – festival Idamaine Kevad 2013 tantsukonkurss, gruppide kategooria – III koht

2014 – kõhutantsukonkurss Kõhutantsutähed, gruppide arvestus – I koht

AILI REHA

aka Ailisha on tantsija, koreograaf, tantsuõpetaja ning tantsutrupp Asmarah looja ja juhendaja.

Tantsumaailm on teda köitnud juba varasest lapsepõlvest. Oma tantsuoskused on ta omandanud läbi mitme erineva tantsustiili, tegeledes siis nendega pikemaltki: peotants, klassikalise balleti põhibaas, rahvatants, tantsuline aeroobika, aafrika tantsud, salsa, kizomba, bachata jms.

Idamaise tantsuga ehk kõhutantsuga tutvus 2002. aastal tantsustuudios Amrita ning juba aasta hiljem sai temast tantsuõpetaja. Järjepidevalt täiendab ta oma oskusi ja teadmisi tuntumate välismaiste ja kodumaiste õpetajate juures.

Tema juhendamisel on tantsutrupp Asmarah saavutanud mitmetel konkurssidel väärikaid auhindu, tema looming on leidnud tee raamatukaante vahele, teda on märganud meedia…

Esimene rahvamuusika orkester Keilas asutati 1947.aastal. Asutajaks oli August Heinla, kes ise mängis veel estraadi- ja jazzorkestrites, juhendas akordionistide ansamblit. Sellest orkestrist kasvas välja Harju

 KEKi rahvamuusikaorkester Milvi Korseni  juhatusel. 1976 aasta detsembrist on see kollektiiv järjepidevalt tegutsenud Harju KEKi tiiva all ja pakkunud musitseerimisrõõmu paljudele harrastusmängijatele ja selle muusikastiili austajatele.  Nüüd on aga ring täis saanud ja rahvamuusikud on jälle Kultuurikeskuse katuse all, seal, kus kõik kunagi alguse sai.

Ootame oma ridadesse uusi pillimängu- ja rahvamuusikahuvilisi. Hea, kui sul on oma instrument mängimiseks kaasa võtta. Nooditundmine pole esmatähtis, lugusid on võimalik ka kuulmise järgi õppida! Kindlasti tasub oma pillimängu oskused proovile panna, sest meiega koos mängides on neid võimalik arendada!

Meie proovid toimuvad kolmapäeva õhtuti algusega 19.00 Kultuurikeskuse Muusikatoas.  
Lähema info saamiseks võid kirjutada pillekarras@gmail.com