Rahvakultuuri- ja huviringid

Laulutundide peaeesmärgiks on ilus laul, kuid väga oluline on ka lapse tundemaailma kasvatamine läbi muusikalise-loova tegevuse, olgu see siis lauluõpetus, kus jälgitakse õiget hingamist, intoneerimist, puhast diktsiooni või mõni muu loovtegevus – näiteks joonistamine, voolimine, lavaline liikumine.
Tunnid sisaldavad veel ka rütmikat ja orkestrimängu. Tundide juhendamine toimub väikestes rühmades.

Laulutunni kuutasu sisaldab ka kõiki õppematerjale – joonistupaberit, pastelle, savi jpm. Soovi korral õpib iga laps ka oma soololaulu, kuid kindlalt põhineb see vabatahtlikkusprintsiibil.
Kuna laste eneseväljenduse vajadus on suur, on meie stuudios tavaks saanud stuudiokontserdid, mis toimuvad kahe-kolme kuu tagant, et anda lastele esinemiskogemusi kui ka ülevaadet nii lastevanematele kui sõpradele tehtud tööst. Meie lapsed on edukalt esinenud ka laulu- kui joonistusvõistlustel ja väga erinevatel kontserditel. Kuid see pole kõige olulisem – kõige tähtsam on, et rõõm laulmisest hetkekski ei kaoks. Olgu see siis laulutunnis, kontserdil või kus iganes tahes.

JUHENDAJA:   Kaie Külasepp                          

MUUSIKA – JA LAULURING               

3-4 aastased     Teisipäev     kell 17.30-18.15
5-8 aastased     Teisipäev     kell 18.15-19.00

Info ja registreerimine tel. 56 455 477 või belcanto[@]hot.ee

Kaie Külasepp

Viis Tooni laulustuudio pakub poplaulu-suunaga õpet lastele, noortele ja täiskasvanutele.
Laulustuudio asutaja ja õpetaja on Kadri Leping.
Täpsem info laulustuudio tegevuse kohta kodulehel www.viistooni.ee
Küsimuste korral kirjutada info[@]viistooni.ee

E 15.00 – 18.30
T 17.15 – 20.30

JUHENDAJA: Aire Toms
Info: 56460420

PROOVID: 
Esmaspäev  kell 19.30 – 21.30 (Keila Kooli saalis) 
Pühapäev  kell 16.00 – 19.00 (Keila Kultuurikeskuses üks kord kuus, kokkuleppel) 

Pillerkaare puhul oli algselt tegemist koolinoorte rühmaga ning rühma juhendajaks ja ristiemaks oli Vilve Nilk. Aastast 2008 juhendab rühma Aire Toms. Pillerkaarel on tantsulist järjepidevust juba üle 30 aasta.

Nimi Pillerkaar iseloomustab rühma ja tantsijaid hästi. Tegemist on rõõmsameelsete ja seiklushimuliste noorte inimestega, keda ühendab soov tantsida. Tantsijatest on saanud vahva sõpruskond, mida tõendab seegi, et endised tantsijad rühma tagasi tulevad. Tore mõte on seegi, et väikestest tantsijatest on saanud suured – vabariiklikel tantsupidudel on tantsitud nii lasterühmade koosseisus kui ka osaletud gümnaasiumirühmana ning nüüd juba elujõulise täiskasvanute rühmana.

Pillerkaar on osa võtnud kõikidest vabariiklikest ja maakondlikest tantsupidudest ning aidanud kaasa 2017.aasta Harjumaa Põlvkondade peo korraldamisel. 2016. aasta Uute tantsude konkursil sai segarühm Pillerkaar eripreemia tantsu eest „Sadama tuled”. Oma jäljed oleme jätnud ka Talviste tantsupidude lumele. Meie mehed on osalenud II Meeste tantsupeol „Elementaalne“. Samuti on Pillerkaar üles astunud oma kodulinna sünnipäevadel ning esinenud vastuvõttudel Keila linna külalistele.

Tantsurepertuaar on meil kirju: põhiliselt tantsime erinevate Eesti tantsuautorite tantse, sekka ka folkloorseid tantse. Peaasi, et oleks huvitav!

Tantsijad on ka väga reisihimulised ning tantsureisid on viinud meid erinevatele rahvusvahelistele festivalidele Itaaliasse, Bulgaariasse, Poola, Makedooniasse, Montenegrosse ja Kreekasse.  

DIRIGENDID:   peadirigent – Valdo Rüütelmaa
                         dirigent – Triin Viljus

PROOVID:       Neljapäev    kell 19.00 – 21.00

Esimesed andmed Keilas tegutsevast puhkpilliorkestrist pärinevad aastast 1897. Praegu tegutseb orkester taas alates 2000. aastast. Orkestri dirigendid on Valdo Rüütelmaa ja Triin Viljus. Orkestri vanem Tiit Tarve ja orkestri sekretär Andres-Indrek Paukson.

Orkester on esinenud Keila linna isetegevuslaste üritustel, advendiaja tähistamisel, Eesti Vabariigi aastapäeva aktustel, Harjumaa Laulu- ja Tantsupidudel ja üleriiklikel laulupidudel. Esinetud on Tallinna Vanalinnapäevadel, Saaremaal, Hiiumaal, Tartus, Muhus, Tapal, Kehras, Lihulas, Padisel ning mitmetes teistes paikades.

Saavutustest võib nimetada Keila Linnaorkestri osalemist vabariiklikel konkurssidel:
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2008 B grupis II koht, II kategooria ja hõbediplom
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2013 A grupis I koht, I kategooria ja kulddiplom
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2018 C grupis II koht, I kategooria ja kulddiplom 
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2018 Estonia Kontserdisaalis C grupis II koht
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2020 Estonia Kontserdisaalis C grupis II koht
Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2022 Estonia Kontserdisaalis C grupis I koh

Keila Linnaorkestri nimekirjas on praegu 30 mängijat. Lisaks Keila Linnaorkestrile tegutseb Kultuurikeskuses Keila Noorte Brass, millest on oodata järelkasvu linnaorkestrile. www.keilalinnaorkester.ee

Valdo Rüütelmaa tel. 50 64 898

DIRIGENDID: Anu Matteus ja Arvo Pihlamets

PROOVID:
Esmaspäev   kell 19.00 – 21.00
Kolmapäev    kell 19.00 – 21.00

1876. aastal moodustati Keila Kihelkonnas Jakob Maabergi eestvõtmisel segakoor, kelle järglaseks on tänane Segakoor Keila, olles nõnda üks vanemaid Eestis pidevalt tegutsenud segakoore. Praegusel hetkel laulab kooris dirigentide Anu Matteuse ja Arvo Pihlametsa juhendamisel 28 lauljat. Koori repertuaar on mitmekesine, ulatudes klassikalisest koorimuusikast tänapäeva kergemuusikani. Repertuaari mitmekesistamiseks on tehtud koostööd paljude teiste Keila linna kollektiividega nagu puhkpilli- ja rahvapilliorkester, rahvatantsijad ja Keila muusikakooli instrumentaalsolistid. Mitmel aastal on koor osalenud Harjumaa kammerkooridest moodustatud oratooriumikooris, millega on ette kantud kaks suurteost. Osaletud on koorifestivalidel nii Eestis kui ka välismaal ning kõikidel üldlaulupidudel alates 1896. aastast. Lisaks esinemistele kodulinnas Keilas ja Eestimaal on esinetud ka Gruusias, Saksamaal, Taanis, Lätis, Leedus, Austrias, Soomes, Peterburis, Rootsis ning 2018. aasta suvel tähistas koor Eesti vabariigi 100. sünnipäeva Norras Trondheimis koos sealsete eestlastega.

Kontakt: Anu Matteus tel. 5049008   anu.matteus[@]mail.ee

Segakoor Keila FB-konto

JUHENDAJA: Tiina Peenmaa
Info: 6045 045

PROOVID: Esmaspäev kell 12.30 – 14.30

Ansambel loodi 1984.a. Harju KEK-i veteranide algatusel. Juhendajaks on algusest peale olnud Tiia Peenmaa. Esinetakse nii Keilas kui veidi kaugemal, vahele pole jäänud ükski memme-taadi lustipidu.

JUHENDAJA: Riina Tammistu 
Info: 5120113

PROOVID: Kolmapäev  kell 20.00 – 22.00 

Keila Kultuurikeskuse naisrühma asutajaks oli 1977. a. sügisel Keila kooli õpetaja Koidula Kohver. Aastast 2000 kannab rühm ka Koidula nime. Tema käe all tegutsesime 2001. aastani. Alates 2001. a. kuni 2019.a. sügiseni juhendas meid tuntud tantsuõpetaja Ilma Adamson, kes andis juhendamise üle oma õpilasele Riina Tammistule. 

Rühmale on omistatud naisrühmade seas kõrgem kategooria.

Tantsime nii meie oma rahvatantse, autoritantse kui ka teiste rahvaste tantse. 

Oleme osalenud kõigil üldtantsupidudel, rajooni- ning maakonnapidudel, Naiste Tantsupidudel Jõgeval 2011 ning 2016 ja 2000. aastal Soome-Eesti Tantsupeol Helsingis. Lisaks oleme esinenud Keila Päevadel, kultuurikeskuse üritustel ning Keila sõpruslinnades Huittises Soomes ja Barsbüttelis Saksamaal. Lisaks on tantsureisid viinud meid ka Taani, Norrasse, Hollandisse, Rootsi, Leetu ja Ungarisse. Võtsime osa  teatetantsu tantsimisest 2011.aastal ning Harjumaa Muinastulede ÖÖ TeateTantsust 2021.aastal.

Kuna suur osa rühma liikmeid on tantsinud koos üsna pikka aega, siis on sellest kujunenud ka omamoodi klubi. Tähistame ühiselt sünnipäevi, traditsiooniks on saanud kevadised talgud ja hooaja lõpetamine piknikuga Keila Jõepargis. 

Tants ühendab ja teeb meele rõõmsaks! 


JUHENDAJA: Riina Tammistu
Info: 512 0113

PROOVID: Kolmapäeviti   18.00 – 20.00

1993. aastal lõi Andres- Aare Tooming noorte tantsukollektiivi „Spekter” lapsevanematest naisrühma. Alates 1996. aastast tegutseme Keila Kultuurikeskuse juures ja kanname nime naisrühm „Keikal”. Alates aastast 2002 kuni 2019. aasta sügiseni juhendas meid Eesti üks teenekamaid rahvatantsuõpetajaid Ilma Adamson, kes andis selle töö üle oma õpilasele Riina Tammistule.  

Armastame tugevat treeningut – see aitab meil tantsuliselt edasi areneda. Nii on meie repertuaaris lisaks Eesti rahva- ja autoritantsudele ka teiste rahvaste tantse.

1994.aastast alates oleme osa võtnud kõikidest üldtantsupidudest ja Harju maakonna tantsupidudest. Samuti osalesime 2011. ja 2016. aastal mõlemal seni toimunud Eesti Naiste Tantsupeol Jõgeval. Võtsime osa  teatetantsu tantsimisest 2011.aastal ning Harjumaa Muinastulede ÖÖ TeateTantsust 2021.aastal.

Oleme aidanud oma esinemistega sisustada Keila linna päevade kontserte ja esinenud vastuvõttudel meie linna külalistele, kuid oleme ka reisinud ning osalenud tantsufestivalidel Lätis, Leedus, Itaalias, Hispaanias, Venemaal ja Ungaris. Oleme osa võtnud naisrühmade ja Maie Orava tantsude võistu tantsimisest ja saavutanud seal auhinnatud kohti.

Tants hoiab meid noorena!

JUHENDAJA: 

TREENINGUD: Teisipäev  kell 19.00-21.00 
Ootame meiega liituma tantsukogemusega tantsijaid!

Segarahvatantsurühm moodustati 1979. aastal Harju KEK-is. Rühm on mitmekordne EKE taidlusülevaatuste laureaat. On osa võtnud kõikidest vabariiklikest ja maakondlikest tantsupidudest, esinenud kõigil Keila suurüritustel. Rühm on kolmel korral osa võtnud suurimast üleeuroopalisest folkloorifestivalist Europeade – 1995.a. Valencias, 1996.a. Torinos ja 2016.a. Namuris. Oma tantsuoskust on näidatud rahvusvahelistel tantsufestivalidel Belgias, Saksamaal, Rootsis ja Montenegros. Koostöös Keila sõpruslinnade seltsiga on käidud Inglismaal ja Saksamaal. 

Aastatel 2002-2014 oli rühma juhendajaks Ilma Adamson.
Aastatel 2014-2019 oli rühma juhendaja Aire Toms.
Alates aastast 2020 oli rühma juhendaja Aveli Vellerind.
Alates septembrist 2021 on rühma juhendaja Astrid Väizene.

JUHENDAJA: Reet Leemets
Info 53 437 585

PROOVID: Neljapäev   kell 12.00 – 14.00  

Loodi 1996.a. veebruaris, rühmas hakkasid tantsima tantsuveteranid- endised Keila rühmade tantsijad.

Tantsurühm on osa võtnud kõigist Harjumaa memme- taadi tantsupäevadest, esinenud Keila linna päevadel ja erinevatel tähtpäeva üritustel Kultuurikeskuses, Keila Sotsiaalkeskuses ja mujal.

Viimastel aastatel oleme osalenud ka erinevatel maakondade memme- taadi tantsupidudel. 

JUHENDAJA: Jaan Vaidla
Info: 6045 045

PROOVID: Esmaspäev kell 14.00 – 16.00

Naisansambel alustas tööd 1981.aasta aprillis August Heinla juhendamisel, klaverisaatjaks Tiia Peenmaa.

Praegu kuulub ansamblisse 10 lauljat, juhendajaks on Jaan Vaidla. 

JUHENDAJA: Aili Reha 
Info:  Aili Reha 55 621 653; ailireha[@]gmail.com

TUNNID:
Esmaspäev   kell 18.00 – 20.00
Neljapäev      kell 18.00 – 20.00 

KÕHUTANTS

Kõhutantsu ehk idamaist tantsu iseloomustab sensuaalne liikumine vaheldumisi temperamentsemate nüanssidega, lisaks kirglik ja mänguline esitus. Arvatakse et kõhutants pärineb Lähis-Idast ning on olnud oluline osa kunagistes viljakustseremooniates. Tänapäevane kõhutants on mõjutusi saanud paljudest erinevatest tantsustiilidest ning on järjepidevas arengus.

Kõhutantsu tundide eesmärk on õppida armastama oma keha sellisena nagu ta on. Idamaine tants on naiselik ja emotsionaalne väljendusviis, mida harrastades ununevad argimured ning suureneb enesekindlus. Tantsides paraneb keha liikuvus, plastilisus ja rüht.

TUNNI ISELOOMUSTUS
Tantsutunni käigus saavad kerge koormuse kõhu-, selja-, käe- ja jalalihased ning areneb puusapiirkonna liikuvus. Tund algab rahulikumas tempos soojendusega. Tunni esimeses osas õpitakse ja harjutatakse nii klassikalist kui ka folkloorset kõhutantsu tehnikat. Tunni teises osas õpitakse ja harjutatakse erinevaid tantsukombinatsioone, tegeletakse eelnevalt õpitud või uute koreograafiatega. Tund lõpeb venitus- ja lõdvestusharjutustega.

NB! Üldjuhul kohandatakse tunni sisu ja ülesehitus vastavalt tunnis osalejatele (algajad ja/või edasijõudnud).

KES ON OODATUD
Kõhutants sobib võrdselt igas vanuses naistele – ka teismelistele ja eakatele, nii saledatele kui ka vormikatele. Eelnevad tantsukogemused pole vajalikud.

NB! Kuigi valdavalt tegelevad kõhutantsuga naised, sobib kõhutants hästi ka meestele! 

 

TREENINGRIIETUS 
Mugavad püksid ja pluus. Puusale seotud sall või rätik aitab paremini keha liikumisi jälgida ja tunnetada. Tantsida võib paljajalu, sokkides või tantsusussides.

TULE SINAGI KÕHUTANTSU TRENNI – LEIAD UUE HARRASTUSE JA UUED SÕBRAD!

KÕHUTANTSUTRUPP ASMARAH
See ühtehoidev ning tegus tantsutrupp on koos käinud alates 2004. aasta sügisest ning peamiselt on tegutsetud Tallinnas, Keilas ja Sakus.

Neid rõõmsameelseid tantsuhuvilisi naisi ühendab ühine harrastus, treeningud ja esinemised ning aeg-ajalt võetakse ette midagi muudki huvitavat.

Esinemisi on tantsutrupil aastate jooksul olnud parasjagu. Edukalt on osaletud ka erinevatel konkurssidel ning saavutatud on mitmeid esikohti:

2007 – Kõhutantsukonkurss Kõhutantsutähed, gruppide arvestus – II koht
2008 – Kõhutantsukonkurss Kõhutantsutähed, gruppide arvestus – III koht
2010 – ERRS-i korraldatud omanäolise kaerajaani konkurss, koreograafia – II koht
2013 – Idamaise tantsu konkurss Saare Johara, gruppide arvestus – I koht
2013 – Festival Idamaine Kevad 2013 tantsukonkurss, gruppide kategooria – III koht
2014 – Kõhutantsukonkurss Kõhutantsutähed, gruppide arvestus – I koht
2018 – Rahvusvaheline Iraagi Tantsu Festival „Inanna” – II koht

Vaata: „Tantsijad liblika sümboli all”

AILI REHA
aka Ailisha on tantsija, koreograaf, tantsuõpetaja ning tantsutrupp Asmarah looja ja juhendaja.

Tantsumaailm on teda köitnud juba varasest lapsepõlvest ning tantsuoskused on temani jõudnud läbi mitmete erinevate tantsustiilide. Suuremat huvi on pakkunud peotants, klassikalise balleti põhibaas, rahvaste tantsud ja eesti rahvatants, tantsuline aeroobika, aafrika tantsud, salsa, kizomba, bachata jms.

Idamaise tantsuga ehk kõhutantsuga tutvus 2002. aastal tantsustuudios Amrita ning juba aasta hiljem sai temast tantsuõpetaja. Tantsualaseid teadmisi on ta täiendanud paljude välismaiste kui ka kodumaiste tuntumate õpetajate juures.

Tema juhendamisel on tantsutrupp Asmarah saavutanud mitmetel konkurssidel väärikaid auhindu, tema looming on leidnud tee raamatukaante vahele, teda on märganud meedia…

Esimene rahvamuusika orkester Keilas asutati 1947.aastal. Asutajaks oli August Heinla, kes ise mängis veel estraadi- ja jazzorkestrites, juhendas akordionistide ansamblit. Sellest orkestrist kasvas välja Harju

 KEKi rahvamuusikaorkester Milvi Korseni  juhatusel. 1976 aasta detsembrist on see kollektiiv järjepidevalt tegutsenud Harju KEKi tiiva all ja pakkunud musitseerimisrõõmu paljudele harrastusmängijatele ja selle muusikastiili austajatele.  Nüüd on aga ring täis saanud ja rahvamuusikud on jälle Kultuurikeskuse katuse all, seal, kus kõik kunagi alguse sai.

Ootame oma ridadesse uusi pillimängu- ja rahvamuusikahuvilisi. Hea, kui sul on oma instrument mängimiseks kaasa võtta. Nooditundmine pole esmatähtis, lugusid on võimalik ka kuulmise järgi õppida! Kindlasti tasub oma pillimängu oskused proovile panna, sest meiega koos mängides on neid võimalik arendada!

Meie proovid toimuvad kolmapäeva õhtuti algusega 19.00 Kultuurikeskuse Muusikatoas.  
Lähema info saamiseks võid kirjutada pillekarras@gmail.com

 

EN RU
Skip to content